Porównanie kont bankowych Getin i Meritum

Spośród szerokiej gamy produktów bankowych większość z nas ma dostęp przeważnie do jednego z nich, jest nim konto osobiste, zwane także rachunkiem osobistym. Jako, że jestem wielkim fanem zarabiania, to przygotowałem porównanie kont bankowych, które taką możliwość właśnie dają. Tak właśnie, bez żadnych dziwnych do spełnienia warunków. Wystarczy, że klient płaci kartą za to za co mógłby zapłacić gotówką. No właśnie, więc co dokładnie daje nam możliwość zarobienia dzięki temu, że mamy konto w takim, a nie innym banku.
Sprawa jest prostsza niż można by przypuszczać. Otóż zarabia się dzięki temu, że płacimy kartą. I tak jedne banki wymagają by były to wybrane miejsca, na przykład stacje benzynowe, inne dorzucają do tego supermarkety, a jeszcze inne nie wymagają konkretnych miejsc. Byle płacić kartą. Porównajmy dwa konta – Uniwersalne Plus z oferty Getin Banku oraz Zarabiające z oferty Meritum Bank.
Standardowo najpierw zajmijmy się tym za co płacimy.
– prowadzenie rachunku – tutaj jeden punkt dla Meritum, bez względu na wszystko konto w tym banku będzie darmowe. Konto Uniwersalne Plus Getin Banku będzie darmowe w przypadku wpływu na nie minimum 750zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku opłata 9,99zł…
– karta debetowa – znów punkt dla Konta Zarabiającego, za kartę do tego konta płacimy 0 lub 2zł, warunkiem braku opłaty jest dokonanie transakcji na minimum 200zł, w koncie Getin mamy opłatę 0 lub 5zł, a kwota potrzebna do braku opłaty – 300zł
– obsługa internetowa – remis, bo cała obsługa internetowa w obu bankach jest za darmo
– bankomaty – znów Meritum wygrywa, wszystkie bankomaty za darmo kontra bankomaty Euronet
– możliwość zarobku – remis, ze wskazaniem na Meritum. 4% pieniędzy wydane na paliwo podlega zwrotowi, ale tylko do 30zł. Getin daje co prawda 2%, ale za to do kwoty 50zł.
Porównanie konta bankowych między Kontem Uniwersalnym Plus i Kontem zarabiającym wygrywa Meritum Bank, wynik 5-2.

Dodaj komentarz