Nowe Konto Standard w mBanku – opłaca się zmieniać?

Nowe-Konto-Standard-w-mBanku---opłaca-się-zmieniać?

Od marca 2016 roku w mBanku obowiązuje nowy cennik. Jednocześnie bank dokonał zmian w ofercie kont, z której zniknęły eKonto oraz mKonto Multi, a w zamian pojawiło się jedno eKonto, ale w dwóch taryfach: standard i plus. Dodatkowo w ramach wprowadzonych zmian mBank wycofał z oferty karty masterCard PaySIM. Czy warto skorzystać z nowego Konta Standard w mBanku?

MBank zrezygnował z inwestowania w technologię simcentryczną, czyli wymagającą od klienta płacącego telefonem wymiany karty SIM. W związku z tym doszło do wycofania kart mobilnych wydawanych we współpracy z T-Mobile i Orange. MBank ma zamiar w roku 2016 udostępnić swoim klientom płatności HCE, działające poprzez chmurę. Dodatkowo klienci tego banku mogą także korzystać z płatności mobilnych Blik. Aby uprościć ofertę rachunków osobistych, mBank wycofał ze sprzedaży eKonto, eKonto Mobilne, eKonto Mobilne Plus oraz mKonto Multi. Teraz w mBanku mamy możliwość otworzenia konta o jednej nazwie eKonto, ale w dwóch taryfach: Standard i Plus.

Nowe Konto Standard

eKonto w taryfie Standard to konto całkowicie internetowe, by je otworzyć wypełniamy wniosek online. Po potwierdzeniu czynności przelewem lub podpisaniu dokumentów przesłanych przez kuriera, mamy dostęp do konta. Zakładając eKonto w taryfie Standard możemy liczyć na:

  • 0 zł za kartę debetową przy 5 transakcjach w miesiącu,
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe,
  • 0 zł za wypłaty w złotych z ponad 9 000 bankomatów Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash w całej Polsce,
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za transakcje dokonane za pomocą aplikacji BLIK – płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów,
  • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach przy okazji zakupów kartą.

Promocja dla otwierających konto

Dodatkowo dla klientów, którzy otworzą eKonto do 31 maja 2016 roku, mBank przygotował specjalną promocję. W ramach bonusu klienci mogą zyskać nawet 500 zł premii. Aby uzyskać bonus w wysokości 250 zł, czyli maksymalnie 50 zł przez 5 kolejnych miesięcy, klient musi:

  • zapewnić comiesięczne wpływy na konto w wysokości minimum 1 000 zł,
  • dokonać i rozliczyć w danym miesiącu, określoną kwotę transakcji kartą płatniczą (2 % zwrotu od płatności kartą) lub poprzez BLIK (4% zwrotu),
  • łącznie można zyskać 50 zł zwrotu na miesiąc.

Dodatkowe 10 zł w formie jednorazowej premii można uzyskać za aktywację dostępu do konta w ciągu pierwszych 24 h od założenia konta, dokonaną za pomocą aplikacji mobilnej. Klient, który spełni wszystkie warunki promocji, otrzyma dodatkowy bonus – 240 zł.