Młodzi w świecie finansów

Młodzi w świecie finansów konto konto młodzieżowe kieszonkowe Młodzież – trudna do skategoryzowania grupa, jeszcze nie dorośli, już nie dzieci. „Traktowanie jak dziecko” nie wchodzi już w grę w tym wieku, wygrywa więc poważne podejście i partnerskie traktowanie na równych zasadach. Nasze prawie dorosłe dzieci musimy jednak ciągle edukować, aby wyrosły na świadomych, radzących sobie w życiu dorosłych. Nauka oszczędzania daje pozytywne rezultaty, gdy jest praktyczna – jak w przypadku założeniu konta. W tym artykule znajdziecie wszystko co rodzic powinien wiedzieć o takich kontach.

Możliwości jest wiele, czyli analizujemy oferty
Konto bankowe dla młodzieży ING Bank to produkt dla uczniów szkół średnich i studentów. ING proponuje 0 zł za prowadzenie konta, całodobowy dostęp do rachunku przez Internet i telefon. Bardzo istotny jest także łatwy dostęp do pieniędzy w ponad 390 oddziałach i 690 bankomatach. Konkurencyjne konto młodzieżowe w Multibanku kusi wyglądem karty imitującym jeans, brakiem opłat za otwarcie i prowadzenie konta oraz systemem sms dzięki któremu mamy stały dostęp do wiedzy o stanie naszego konta. Konto młodzieżowe Student w Banku Millennium zapewnia nam bezpłatne prowadzenie konta przez cały rok, brak opłat dodatkowych za wypłaty gotówki z bankomatów. Ponadto bezpłatne przelewy wewnętrzne między rachunkami w Banku Millennium, a także bezpłatny dostęp do obsługi konta przez telefon i Internet.

Jak wybrać najlepszą z morza ofert?
Gołym okiem widać, że oferty te różnią się jedynie nazwami proponujących je banków oraz czytelnością stron internetowych i dodatkowymi wabikami jak na przykład atrakcyjna wizualnie karta płatnicza. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę? To proste…wybierzmy ofertę banku, w którym sami mamy rachunek, dzięki temu przelewy na konto naszego podopiecznego będą znaczniej szybciej realizowane. Miejmy także na uwadze wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji dla banku. Dzięki temu oszczędzimy sobie nieprzyjemnego zaskoczenia oglądając historię rachunku. Konto bankowe dla młodzieży pozwoli naszemu dziecku poznać świat finansów i poczuć się dorosłym z dorosłym podejściem do oszczędzania.

Dodaj komentarz